Po - Pá 8:00 - 15:30
St 8:00 - 14:00

Zákaznický servis: 774 707 286

cartClear
Váš košík je prázdný

Drtič kuchyňského odpadu – Jak vybrat

Pojďme se podívat, na co si dát při výběru pozor, abyste byli se svým novým drtičem spokojení.

Na trhu je v současnosti velký výběr drtičů kuchyňského odpadu. Většina drtičů vypadá podobně, ale ve vnitřní konstrukci drtičů jsou podstatné rozdíly. Tyto na první pohled těžko rozlišitelné rozdíly mají velký vliv na rychlost drcení, snadnost používání a životnost drtiče.

Manžeta

V Hrdle drtiče se nachází manžeta tlumící hluk a zachycuje nečistoty. Skrze gumovou manžetu dovnitř prochází organický odpad určený k drcení. Díky manžetě nedochází k vystřikování vody a malých kousků drceného odpadu ven z drtiče. Na spodní straně manžety se tedy logicky časem začnou hromadit nečistoty, které je třeba odstranit, abychom předešli zápachu.

U drtičů odpadu EcoMaster je manžeta vyjímatelná, toto bohužel není pravidlem u všech značek. 

Vyjímatelná manžeta má spoustu výhod. Můžete jí snadno vyčistit a v případě, že vám do drtiče spadne něco, co do něj nepatří, není problém předmět snadno vytáhnout.

Pokud je manžeta opotřebená, oceníte, že nebudete muset demontovat celý drtič. Prostě jí jednoduše vyměníte.

Materiál drtící komory

Drtící komora musí v průběhu drcení zvládnout docela hodně – nárazy drceného odpadu jako jsou kusy kostí, případně kovový předmět, který se dostal do drtiče nedopatřením. Zároveň musí být komora z takového materiálu, aby tlumila vibrace a hluk vznikající při drcení.

Pro drtiče určené do domácností se nejlépe uplatnila směs polyesteru a polyamidu plněného sklem. Tento materiál je netečný vůči působení vody, nepřenáší vibrace, je houževnatý a trvanlivý.

Dalším vhodným materiálem je nerezová ocel. Někdy je používán i smaltovaný plech. Pokud ale smalt popraská, začne snadno docházet ke korozi a vyřazení drtiče z provozu.

Indukční motor nebo motor s permanentními magnety?

Drtič kuchyňského odpadu s permanentním magnetem dosahuje vysokých otáček 2600 až 2800 otáček za minutu. Do těchto otáček se motor drtiče dostane prakticky okamžitě. Vysokou rychlost drcení oceníte především v domácích podmínkách. Tento typ motoru je menší a zabírá výrazně méně místa. Díky rychlému rozběhu nedochází k zaseknutí drtiče před tím než „nabere rychlost“,  jak se může občas stát u indukčních motorů.

Indukční motory dosahují menších rychlostí mezi 1400 – 1725 otáček za minutu. Tyto motory dosahují díky rozběhovému kondenzátoru plného výkonu až se zpožděním. Na druhou stranu drtiče s tímto motorem může běžet nepřetržitě. Díky nepřítomnosti uhlíků nedochází k prakticky žádnému opotřebení. Indukční motory s dodatečným výkonem jsou ideální do drtičů pro gastronomii.

Drtící segmenty

Materiál drtících komponentů musí být dostatečně tvrdý a zároveň odolný proti korozi.

Na výrobu drtících segmentů se používá nerezová nebo niklovaná ocel. Lopatky bývají vyrobeny z nerezového plechu případně jsou odlité z nerezové oceli. U průmyslových drtičů se používají lopatky z mosazi, na kterých jsou při vařeny břity ze slinutého karbidu (nástrojářská ocel).

Záruční doba

Drtič kuchyňského odpadu není přístrojem, který kupujete každý den. Délka záruční doby může být příjemným ujištěním dlouhé životnosti drtiče.  Weltservis dodává drtiče EcoMaster Plus se zárukou až 6 let.

Odrušovací filtr

Některé levnější drtiče nejsou vybaveny odrušovacím filtrem. Při provozu takového drtiče nastává nepříjemné rušení radia a televize.

Dodatečný vstup

Některé drtiče jsou vybaveny dodatečným vstupem pro připojení dalších spotřebičů, jako je myčka nebo pračka. To může být velmi praktické - nemusíte zasahovat do odpadního potrubí.

Certifikáty a normy

Pro legální prodej na českém trhu musí být drtič v souladu s evropskou normou a označen štítkem (nálepkou) CE. Drtič kuchyňského odpadu může navíc splňovat normu ISO (dodržování kvality a řízení kvality). Certifikace ISO je dobrým znamením – jedná se o seriózního výrobek.

Internetový obchod www.weltservis.cz provozuje firma WELT SERVIS spol. s r.o. IČ: 25356275, DIČ: CZ25356275 se sídlem Třebovická 5046 / 59, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 9914.

Copyright © 2014-2024 WELT SERVIS spol. s r.o.