Po - Pá 8:00 - 15:30
St 8:00 - 14:00

Zákaznický servis: 774 707 286

cartClear
Váš košík je prázdný

Postřehy z montáží

Jedním z častých dotazů, které od zákazníků dostávám je, v čem se liší naše drtiče odpadu od jiných značek

Dnes se zaměřím na InSinkErator a jeho klony – Wave, Franke, Teka apod.

Jedná se o drtiče s indukčním motorem, průkopníci v oblasti drtičů v USA ve 30tých letech 20. st.

V síti 120V a 60Hz v USA tyto drtiče točí cca 1750 otáček za minutu. V síti 230V a 50 Hz v Evropě točí 1450 otáček za minutu. Tedy cca poloviční otáčky oproti drtičům EcoMaster.

Drtiče s motorem s permanentním magnetem točí 2800 otáček za minutu kdekoliv na světě.

Už tento údaj může být pro spotřebitele víceméně rozhodující. Znamená rychlejší a jemnější drcení bez zbytečných „vychytávek“, které dražší drtiče s indukčním motorem do svých výrobků přidávají. Jedná se o tzv. zpětný chod v případě zaseknutí, tři stupně drcení, elektronické čidlo zaseknutí a podobně.

Drtiče s permanentním magnetem tyto „vychytávky“ nepotřebují – mají okamžitý nástup točivého momentu a vysoké otáčky od okamžiku sepnutí. Jsou tedy mnohem méně náchylnější k zaseknutí.

Indukční drtiče nacházejí skvělé uplatnění v průmyslových drtičích v gastroprovozech, jsou schopny nepřetržitého provozu, právě díky své robustní konstrukci. V domácnostech však nikdo nepotřebuje nepřetržitý chod drtiče, likvidace zbytků po rodinném obědě obvykle nezabere více než půl minuty.

Často se ovšem setkáváme s konstrukční slabinou drtičů pro domácnost s indukčním motorem, zejména levnějších modelů. Jejich komora je vyrobena z ocelového plechu, opatřeného ochranným nátěrem. Časem se však nátěr obrousí a ocelový plech začne korodovat, jak je viditelné na následujících fotografiích. Záleží také na tvrdosti vody, kdy plech prorezaví skrz a propustí vodu do elektrické části drtiče. Pak už následuje jen zkrat a vyhozený jistič.

Takto poškozený drtič se již obvykle nevyplatí opravovat, doporučujeme tedy investici do nového.

Drtiče s permanentním magnetem mají obvykle drtící komoru z tvrzeného plastu, který vydrží po celou dobu životnosti drtiče (12 – 15 let). Dříve se opotřebí drtící talíř a prstenec nebo těsnící gufero.Internetový obchod www.weltservis.cz provozuje firma WELT SERVIS spol. s r.o. IČ: 25356275, DIČ: CZ25356275 se sídlem Třebovická 5046 / 59, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 9914.

Copyright © 2014-2023 WELT SERVIS spol. s r.o.