Po - Pá 8:00 - 15:30
St 8:00 - 14:00

Zákaznický servis: 774 707 286

cartClear
Váš košík je prázdný
Novinky

Aktuální informace a oznámení

Zpět na blog
Voda je život! Voda jako nejdůležitější prvek v našem životě

Voda je život! Voda jako nejdůležitější prvek v našem životě

09 / 03 / 2023
weltservis Filtrace

Proč dodatečně upravovat pitnou vodu?

Pitná voda je již z vodáren upravovaná a pravidelně kontrolovaná. Pít se tedy bez problému dá. Ale zároveň bychom rádi dodali pár důležitých informací proč upravovat pitnou vodu dodatečně.

Vodárny upravují vodu pouze do stanovených norem, tak aby splňovala veškeré podmínky ke konzumaci. Nebude se však jednat o "dokonale pitnou vodu". Ať už z důvodu technických možností, tak z finančních důvodů. Takto dokonale čistá pitná voda by byla příliš drahá.

Dalším důvodem je chlór obsažený ve vodě. Chlór slouží především jako dezinfekce vody, jako taková pojistka před možnou infekcí. Avšak chlór na sebe váže nepatrné zbytky organických sloučenin a vznikají nové sloučeniny zejména tzv. trihalometany. Kvalitu vody vnímáme nejen podle zápachu chlóru, ale i podle chuti. 

Řada domácnosti kupuje balenou vodu. Toto řešení je nejen drahé, ale zároveň ovlivňuje životní prostřední (zvětšuje naší uhlíkovou stopu).

Přibližně pouze 1% pitné vody z vodovodního řadu se vypije nebo využije pro vaření. Ostatní voda je použita jako užitková, k zalévání, k mytí, k praní, splachování, koupání apod. Ideálním řešením je tedy filtrace pitné vody těsně před její spotřebou. Pro dodatečnou úpravu a očistu vody doporučujeme použít vodní filtr. Má za úkol odstranit z vody mechanické nečistoty jako je např. písek, hlína, vlasy, ale i vyčistit od organických a neorganických nečistot. Dokáže odstranit zápach, zákal vody i chlór. Zlepšuje chuť vody.

S tímto i s dalším znečištěním si poradí domácí filtrace - konkrétně tří stupňová filtrace Donner Trio.

Před jakýmkoli ošetřením pitné vody doporučujeme nechat si udělat rozbor vody ( zejména u studniční vody). 

IMG_2252_úprava.jpg

Internetový obchod www.weltservis.cz provozuje firma WELT SERVIS spol. s r.o. IČ: 25356275, DIČ: CZ25356275 se sídlem Třebovická 5046 / 59, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 9914.

Copyright © 2014-2023 WELT SERVIS spol. s r.o.