Po - Pá 8:00 - 15:30
St 8:00 - 14:00

Zákaznický servis: 774 707 286

cartClear
Váš košík je prázdný
Novinky

Aktuální informace a oznámení

Jak na drobné opravy granitových dřezů?

Jak na drobné opravy granitových dřezů?

13 / 04 / 2023 weltservis dřezy Zpět na blog

Oprava granitového dřezu může být provedena pomocí speciálního lepidla nebo pryskyřice, které se používají pro opravy kamene. Následujte tento postup:

  • Vyčistěte dřez: Před zahájením opravy důkladně vyčistěte oblast kolem poškození. Použijte mýdlovou vodu nebo speciální čisticí prostředek určený pro granit a poté oblast důkladně opláchněte a osušte.
  • Zakupte lepidlo nebo pryskyřici: Pro opravu granitového dřezu budete potřebovat speciální lepidlo nebo pryskyřici určenou pro opravy kamene, jako je například epoxidová pryskyřice. Tyto produkty lze zakoupit v prodejnách se stavebninami nebo online.
  • Připravte lepidlo nebo pryskyřici: Postupujte podle pokynů výrobce při míchání lepidla nebo pryskyřice. Ujistěte se, že směs je důkladně promíchána a homogenní. Do dvousložkového lepidla / tmelu vmíchejte prach z úlomku dřezu. Pokud nemáte úlomek dřezu, kontaktujte nejlépe výrobce dřezu o tzv. vzorník čtvereček daného dřezu.
  • Aplikujte lepidlo nebo pryskyřici: Aplikujte směs lepidla nebo pryskyřice do poškozené oblasti pomocí malé špachtle nebo plastového nože. Vyplňte poškozenou oblast a dejte pozor, abyste nedali více než je potřeba.
  • Nechte lepidlo nebo pryskyřici ztuhnout: Nechte lepidlo nebo pryskyřici ztuhnout podle pokynů výrobce. Tento proces může trvat několik hodin až několik dní, v závislosti na použitém produktu a teplotě prostředí.
  • Vyhlazení povrchu: Jakmile lepidlo nebo pryskyřice ztuhne, použijte jemný brousicí papír k jemnému broušení přebytečného materiálu, dokud nebude povrch hladký a rovný s okolním granitem. Můžete použít např. jemný smirkový papír a následně dobrousit Cifem a brusnou stranou houbičky na nádobí.
    Dávejte pozor, abyste nebrousili příliš hluboko a nepoškodili okolní povrch dřezu.
  • Vyčistěte dřez: Po dokončení opravy důkladně očistěte dřez mýdlovou vodou nebo čisticím prostředkem určeným pro granit a poté oblast důkladně opláchněte a osušte.

I když oprava granitového dřezu nemusí být dokonalá, může obnovit jeho funkčnost a estetiku, což prodlužuje životnost dřezu a udržuje vaši kuchyň atraktivní a použitelnou.

20220622_100927.jpg

Internetový obchod www.weltservis.cz provozuje firma WELT SERVIS spol. s r.o. IČ: 25356275, DIČ: CZ25356275 se sídlem Třebovická 5046 / 59, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 9914.

Copyright © 2014-2024 WELT SERVIS spol. s r.o.