Po - Pá 7:30 - 16:00
St 7:30 - 14:00

Zákaznický servis: 774 707 286

Technik: 608 707 286

cartClear
Váš košík je prázdný

Novinky

Aktuální informace a oznámení

 

Češi měsíčně vyhodí až šest kilo potravin

18. října 2016
Podle průzkumu britské vládní Komise pro životní prostředí každý Čech vyhodí měsíčně až šest kilogramů ještě spotřebovatelných potravin. Roční bilance za celou republiku pak činí 729 tisíc tun, které vyhodí jak domácnosti, tak i supermarkety a průmyslové podniky. V sousedním Rakousku, které je počtem obyvatel srovnatelné, vyhodí ročně téměř třikrát více spotřebovatelných potravin - 1,858 milionu tun. 

Zdroj: Ekonom 6.10.2016


Zveme Vás na Opavský vinný trh

14. října 2016

Tento pátek máte jedinečnou příležitost prohlédnout si systém pro uchovávání a dávkování vína VinoTek v akci!
Porovnání údajů o průtoku vzduchu u jednotlivých vysoušečů

6. října 2016

Na základě dotazů našich zákazníků jsme se začali zabývat rozdíly v průtoku vzduchu u jednotlivých vysoušečů.  Údaje výrobců se mnohdy liší o desítky procent a mohou být velmi zavádějící.

Shromáždili jsme tedy dostupné údaje a shrnuli naše postřehy v následujícím článku. 

Údaje o průtoku vzduchu jsme převzali od výrobců a jsou uvedeny v litrech za sekundu (l/sec) a m3 za hodinu (m3/h).


Hned u prvního vysoušeče je vidět, jak je údaj o průtoku vzduchu zavádějící. Jedná se o vysoušeč HTT Turbotronic, který je v českém prostředí velmi rozšířen (např. WC na prodejnách Hornbach)

Výrobce (prodejce) uvádí výkon 2500 W a průtok vzduchu 250 m3 za hodinu, v přepočtu tedy 69 litrů za sekundu

Přestože jsou tyto údaje ve srovnání s ostatními vysoušeči ohromující, ze zkušeností víme, že právě tento vysoušeč je jedním z nejpomalejších a pro uživatele velmi frustrujících. Rozbíhá se pomalu a uživatel po chvíli raději odejde s mokrýma rukama.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dalším v pořadí jsou vysoušeče Dyson známé například z IKEA nebo z čerpacích stanic kolem českých dálnic.  Dyson uvádí průtok vzduchu max 35 l/sec nebo 126m3/hodinu, tedy hodnotu cca poloviční oproti HTT Turbotronic, nicméně Dyson je jeden z nejrychlejších vysoušečů na světě. Zároveň také nejdražších. Ruce však vysuší do 10ti sekund.  Kromě vysoké ceny jsou vysoušeče Dyson známy tím, že voda z osušených rukou stéká přímo na podlahu, což klade vyšší nároky na personál a údržbu toalet. Stékající voda také časem může poškodit samotný vysoušeč, jak je patrné z následujících fotografií.

  

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jako poslední uvádíme vysoušeče z našeho sortimentu - Jet Dryer

Tyto vysoušeče nejen prodáváme, ale také servisujeme. Díky tomu je známe "jako svoje boty" :-) Ze zkušeností a zpětné vazby od uživatelů víme, že vysoušeče Jet Dryer suší rychle a neobtěžují přílišným hlukem. Modely Classic a Style (Hepa) jsou ve spodní části vybaveny nádobkou na zachycování odkapové vody. Tuto je samozřejmě potřeba jednou za čas vylít (podle provozu na vašich toaletách), nemusíte však řešit mokrou podlahu, hadry pod vysoušečem či obsluhu, která pod přístrojem musí neustále vytírat. 

 Classic AK2006H 
Style AK2030   
Mini AK2803B 
Simple AK2801    
59 litrů/s nebo 212 m3/hod
50 litrů/s  nebo 180 m3/hod   
27 litrů/s  nebo 97 m3/hod
 32 litrů/s nebo 115 m3/hod


Jak je vidět, údaje o průtoku vzduchu se liší u vysoušečů jednotlivých značek. Rychlost sušení, pohodlnost užívání a  jednoduchost údržby jsou nicméně factory, které s průtokem vzduchu mají jen pramálo společného.

Doporučení je jednoznačné. Vysoušeč si vyzkoušejte na místech kde jej používají, zeptejte se údržbářů a obsluhy.  Sami si vyzkoušejte, jak na vás jednotlivé modely působí, jak rychle osuší vaše ruce, jak jsou hlučné a jak na vás působí z hlediska designu. Potom se rozhodněte. 

Vysoušeče Jet Dryer vám na měsíc zdarma zapůjčíme. Pro více informací kontaktujte p. Wágnera na telefonu (+420) 774 707 285.                

                                                   


Natočili jsme montáž drtiče odpadu...

15. září 2016 

Montáž drtiče v kostce... 


Součástí bylo také vyvrtání otvoru pro tlačítko do granitového dřezu...


Nový model Vinotek 2+2 Limited Edition

10. srpna 2016

V srpnu 2016 jsme do naší nabídky uvedli dávkovač vína VT4 2+2 Limited Edition. Od našich ostatních modelů se odlišuje nerezovým "cool" designem a větším displejem. Přestože modely 2+2
budeme nadále dovážet, tato nerezová série je první a poslední edice. Výrobce dle našich požadavků vyrobil patnáct přístrojů

Přes své kompaktní rozměry je zkonstruován jako dvoukomorový, každou komoru je tedy možno vychladit na rozdílnou teplotu. A protože je rozměrově přijatený,
může být umístěn téměř v každém provozu nebo domácnosti.

Do vinotéky je možno umístit celkem čtyři láhve s vínem, do dvou nezávislých komor. Každá láhev má oddělené dávkování, celkem tedy čtyři "pípy".

Návštěva úpravny pitné vody v Ostravě - Nové Vsi

7. května 2016

Protože podnikání naší firmy úzce souvisí také s ochranou životního prostředí a vodních zdrojů, 7. května jsme se vydali na Den otevřených dveří v úpravně vody v Ostravě - Nové Vsi. Navíc jsme přesvědčeni, že o koloběhu vody bychom všichni měli vědět mnohem více než jen to co nás naučili na základní škole. Skutečnost, že nám z kohoutku v domácnosti teče pitná voda totiž vůbec není samozřejmostí. 

Dny otevřených dveří se v úpravně konají jen jednou ročně, pokud se tedy chcete exkurze zúčastnit, registrujte se již nyní na oficiálních stránkách OVaK zde.

Ostrava získává pitnou vodu ze tří vodních nádrží (Šance v Beskydech, Kružberk a Slezská Harta v Nízkých Jeseníkách) a z podzemních vrtů právě v Ostravě – Nové Vsi a jinde v Ostravě. Nicméně vrt v Nové Vsi je nejvydatnější a pro Ostravu nejdůležitější. Historie úpravny sahá do konce 19. století, kdy bylo potřeba řešit již neúnosnou situaci v Ostravě. Kvalitní vodu potřeboval rychle se rozvíjející průmysl a stejně tak i rostoucí populace.

Celá exkurze zabere asi dvě hodiny a je velmi poučná. Je s podivem, že některé technologie čištění vody jsou z padesátých let 20. století, nic lepšího ovšem doposud nikdo nevymyslel. Principy filtrace a neutralizace chemických látek ve vodě jsou v podstatě jen zrychlené přírodní procesy. Na první pohled to vypadá jednoduše, za vším však stojí lidský důvtip a vynalézavost. 

Bohužel máme v Ostravě pozůstatky průmyslové minulosti, takže znečištěné vody z okolních spodních vod se tlačí do vody, kterou ve vodárně upravují. Důvtipný systém čerpadel v okolí vodního zdroje vytváří hydrostatickou bariéru, jež tomuto pronikání zabraňuje.

Na konci celého procesu, těsně před přidáním chlóru do vody, protéká voda malým akváriem, v němž jsou američtí pstruzi duhoví (rainbow trout). Jsou to nejvíce citlivé ryby na jakékoliv chemické znečištění. Takže je to jakási poslední kontrolka před vpuštěním vody do vodovodní sítě. Mají nad sebou kameru a ta přenáší živý obraz do velína. Pokud by se ryby začaly chovat nestandardně nebo se otočily břichem nahoru, budou na velíně vědět, že máme problém. Akvárium je vidět i zvenku budovy, aby je mohl zkontrolovat kdejaký kolemjdoucí pracovník. Při troše snahy jde akvárium vidět také z cesty 28. října směrem na Mariánské Hory, pokud víte, kam se dívat. 

Chlór se do vody přidává pouze z důvodů desinfekce trubek, voda už v tuto chvíli splňuje všechny limity pitné vody. Chlór je zde jen jakési nutné zlo. 

Na celém areálu úpravny vody je vidět, že byl budován postupně, podle toho, jak se navyšovala poptávka po pitné vodě v průběhu 20. století. Některé budovy byly dokonce ministerstvem kultury prohlášeny za kulturní památky a prošly pečlivou rekonstrukcí. 

V 90. letech 20. století se uvažovalo o zrušení celého objektu úpravny, neboť se mělo za to, že celou poptávku vody Ostravy pokryjí tři výše zmíněná vodní díla. Naštěstí k tomuto nedošlo a dnes se paradoxně z důvodů ochrany povrchových vod preferuje právě voda z hlubinných vrtů.

Tato voda je oproti vodám sice tvrdší, ale pro lidský organismus údajně prospěšnější, právě díky obsaženým minerálům. Vodou z úpravny vody je zásobováno centrum Ostravy, Mariánské Hory, Přívoz, Slezská Ostrava. Poznáte ji podle toho, že se vám ve varné konvici bude časem usazovat vodní kámen. Dále tímto vodním kamenem trpí ostatní spotřebiče jako myčky, pračky a elektrické ohřívače vody. S tvrdou vodu se také hůře myje, potřebujete k tomu více mýdla.

V roce 1997 byla vodárna zatopena vodou z povodní a trvalo více než čtyři měsíce, než byla opět uvedena do provozu. Zapojení čerpadel také pomohlo k odčerpání spodních vod ze zatopených oblastí v Nové Vsi a vysušení vod z povodní. Upravená voda těsně  před přidáním chlóru.

Výstupní kvalitu vody "kontrolují" duhoví pstruzi


Interiér historické budovy

Filtrační nádrže
Cuvee 2016

28. dubna 2016

Cuvée Ostrava - odkaz na oficiální stránky.

Akce proběhla v historických prostorách Zámečku Zábřeh v Ostravě.

Prezentovali jsme zde naše VinoTeky ve spolupráci s firmou Víno Mikulčík , který opět dodal vynikající vína v bio kvalitě do našich přístrojů.

Zúčastnili se špičkoví vinaři, odborníci, sommeliéři a znalci vín…

Pokud jste nestihli, přijďte znovu za rok :-) 

Foto z akce...


Karneval chutí 2016 Ostrava

22. - 24. dubna 2016

Vážení klienti a přátelé,

srdečně vás zveme na výstavu Karneval Chutí 2016, kde budeme provádět degustaci BioVín z našich nových automatů na víno značky VinoTek.

VinoTek přináší jedinečný systém, který uchová již otevřenou láhev vína ve stabilní kvalitě po dobu až 30 dní a to při optimální nastavitelné teplotě.

Zároveň tento přístroj automaticky dávkuje dané množství vína tak, jak si sami předem nastavíte. Je ideální do gastro provozů, ale také do domácností.

Akce se koná od 22.4. do 24.4. 2016 na výstavišti Černá louka, Ostrava – náš stánek má č.119 a je umístěn v hale NA1.

Celou výstavu budou doprovázet další velice zajímavé atrakce z oblasti gastronomie, vaření apod.

Okolní stánky budou nabízet různé ochutnávky a speciality.

Ve dnech 22.4. do 24.4. 2016 jsme na Černé louce v Ostravě točili skvělá bio vína od firmy Víno Mikulčík. Tato vysoce kvalitní vína mají jednu nevýhodu, kterou je jejich nízká trvanlivost. Na druhou stranu jsou bez přidaných konzervačních látek, jako je oxid siřičitý. Dávkovače vína VinoTek tento problém elegantně řeší. Pod ochrannou atmosférou argonu jsou vína bez konzervantů perfektně ochráněna proti vlivům oxidace. 

Navštívili jsme Ústřední čistírnu odpadních vod v Ostravě - Přívoze

2. dubna 2016

Rychlá fakta:

•    ÚČOV Ostrava – Přívoz funguje od roku 1997
•    Čistí odpadní vodu z celé Ostravy
•    Obvyklé množství odpadních vod přitékajících z Ostravy – 1 m3 za sekundu
•    Max množství odpadních vod přitékajících z celé Ostravy - 6 m3  
•    ÚČOV je dimenzována na populaci 600.000 obyvatel, tj. dvojnásobek současné kapacity
•    Odpadní voda projde celým okruhem čištění za 12 – 24 hodin.
•    Odpadní voda prochází několika fázemi čištění
•    Při čištění se využívá mechanických a biologických procesů
•    Tuhé kaly vyhnívají v silech – bioplyn je zachycován v plynojemu, používá se k vyhřívání vyhnívacích nádob a pohání generátory – výroba el. energie
•    Vyrobená energie by pokryla polovinu spotřeby energie ÚČOV
•    Elektrická energie se prodává do sítě jako „zelená“ – dražší :-)
•    Ze sítě se nakupuje „špinavá“ energie – levnější :-)
•    Vyhnilé kaly se používají jako hnojivo k rekultivaci – pro vysoké množství těžkých kovů (Ostrava a okolí) není možné je použít k hnojení v zemědělství

Odpady jsou záležitost, kterou nechce nikdo vidět, natož řešit. Všichni jsme si dávno zvykli na pohodlnou likvidaci odpadů z našich domácností, ať už se jedná o odpady, které sypeme do popelnic anebo biologické odpady, které splachujeme do WC. Od narození víme, že se o tuto záležitost nemusíme vůbec starat. Na likvidaci odpadů si vzpomeneme jen ve chvíli, kdy za ně máme platit.
Přestože se o problematiku likvidace odpadních vod z domácností nemusíme starat, určitě je velmi přínosné vědět alespoň to základní. Exkurze v místní Čističce odpadních vod může každému zodpovědnému obyvateli přinést více než jen letmé nahlédnutí do problematiky. Podrobná reportáž z ÚČOV Ostrava - Přívoz zde.
Letecký pohled

Část areálu


Kaly se používají k rekultivaci

Vyhnívací nádrže - kaly a bioplyn


Tady se čistí voda od mechanických nečistot

Plynojem


Strojovna - vyhřívací kotle

Kogenerační jednotky - výroba elektrické energie


Bakterie "požírají" organické látky

Vyčištěná voda se vrací do řeky Odry
Uvedli jsme na trh dávkovače vína VinoTek

1. února 2016

Po dlouhodobém testování a průzkumu trhu jsme do našeho portfolia produktů přidali dávkovače vína VinoTek. Tyto dávkovače přinášejí svým uživatelům mimořádný komfort a kontrolu nad rozlévaným vínem v restauracích, vinotékách, rautech, svatbách a u náročných uživatelů v domácnostech. VinoTek Vám díky ochranné atmosféře argonu zaručí konstantní kvalitu otevřeného vína po dobu až 30 dnů. Navíc Vám odměří pokaždé přesně stejnou dávku vína, podle Vašeho nastavení. Chcete jen půl deci na košt nebo dvě deci do sklenice k večeři? Žádný problém. Chcete Vaše víno vychladit na 8, 12 nebo 16 st Celsia? Několika stisknutími tlačítek si zvolíte jak teplotu tak i množství vína. Pro každou komoru zvlášť.  Nastavte a zapomeňte. A vzpomeňte si jen tehdy, když dostanete chuť na Vaše oblíbené víno!


Vystavovali jsme na veletrhu FOR ARCH 2015 v Praze.

15. - 19. září 2015

Letošní ročník největšího stavebního veletrhu u nás je za námi. Od 15. do 19. září 2015 se na ploše 39 158 metrů čtverečních představilo celkem 830 vystavovatelů. Oproti loňsku vzrostl počet těch, kteří přijeli ze zahraničí. Kromě českých firem se na výstavišti v Praze prezentovalo dalších třináct zemí. I naše firma WELT SERVIS spol. s r. o. se veletrhu zúčastnila a představila své tryskové a horkovzdušné vysoušeče rukou JET Dryer ve všech barevných provedeních. Dále zákazníci mohli vidět vysoušeč vlasů do bazénových provozů a wellness center.

Věříme, že naše vysoušeče Jet Dryer zákazníky oslovily kvalitou, moderním designem a skvělými užitnými vlastnostmi.

Jako poděkování jsme návštěvníkům našeho stánku darovali voucher s 10% slevou. Tímto děkujeme za hojnou účast a budeme se těšit na vaši návštěvu i v budoucích ročnících veletrhu s dalšími novinkami a kvalitními produkty.

Tým WELT SERVIS spol. s r. o.For Arch - Bazény Sauny & SPA 2015

18. srpna 2015

Zveme Vás srdečně na veletrh For Arch - Bazény Sauny & SPA, který se koná ve dnech 15. 9. - 19. 9. 2015 již tradičně na výstavišti PVA Expo Praha – Letňany. Prezentovat budeme kompletní sortiment tryskových a horkovzdušných vysoušečů rukou Jet Dryer. Naleznete nás v hale č.2, stánek s označením 2A16. Na stánku pro Vás bude připraveno posezení s občerstvením. 

Volné vstupenky: 

  1. Elektronický voucher - máme pro Vás celkem 300 ks voucherů na níže uvedeném odkazu http://vystava-bazeny.cz/. Stačí vyplnit formulář a voucher Vám přijde do e-mailu. Tento e-mail si vytiskněte a předložte u vstupu. 
  2. Tištěné čestné vstupenky – máme pro Vás celkem 30 ks. V případě zájmu si tyto vstupenky vyžádejte e-mailem.
    -Velkoobchod vavrinova@weltservis.cz
    -Maloobchod  wagner@weltservis.cz
    Vstupenky následně pošleme poštou na Vaši adresu. 


Svolání drtičů InSinkErator z důvodů nebezpečí elektrického zkratu

10. června 2015

Neodborná montáž nebo poškození pneumatického spínače může způsobit zatečení vody do mikrospínače a následně vyvolat elektrický oblouk, s rizikem vzplanutí plastických částí drtiče a následným požárem. Více informací zde: http://www.electricalsafetyfirst.org.uk/product-recalls/2015/06/insinkerator-disposers-with-air-switch/


Přesunutí výroby drtičů z USA do Číny

31. července 2007 

Americký výrobce drtičů Anaheim Manufacturing Company oznámil přesunutí výroby drtičů do Číny. Světový výrobce drtičů známých pod značkami Bone Crusher, Waste King, Waste Maid, Sinkmaster, Whirlaway, Commander a dalších, oznámil oficiální ukončení a přesun výroby drtičů z USA do Číny. Tvrzení některých dovozců výše uvedených značek, že prodávají americké drtiče je tedy poněkud zavádějící. Jediný výrobce, který v USA zůstal, je Insinkerator. Jeho výrobní závod v Milwaukee ovšem vyrábí drtiče pouze pro trh USA. 

 


?


Internetový obchod www.weltservis.cz provozuje firma WELT SERVIS spol. s r.o. IČ: 25356275, DIČ: CZ25356275 se sídlem Třebovická 5046 / 59, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 9914.

Copyright © 2014-2018 WELT SERVIS spol. s r.o.