Po - Pá 8:00 - 15:30
St 8:00 - 14:00

Zákaznický servis: 774 707 286

cartClear
Váš košík je prázdný

Čištění kuchyňských baterii

Kuchyňské baterie se vyrábí v několika povrchových úpravách, a proto si každý povrch vyžaduje jinou péči. Kuchyňské baterie zpravidla nevyžadují žádnou speciální údržbu, stačí otřít hadříkem zaschlé kapky. Je třeba počítat s tím, že na chromových kuchyňských bateriích budou vždy vidět zaschlé kapky. Pokud se jim chcete vyhnout, vybírejte mezi granitovými, či keramickými bateriemi.

Čištění chromových a dalších kovových baterii

Metalické baterie mají kovovou povrchovou úpravu. K základním typům povrchových úprav patří chrom, nerez, nikl a mosaz. Tyto povrchové úpravy můžou být zároveň v matném, nebo lesklém provedení. Vysoce odolný povrch a velice jednoduchý pro údržbu.

K čištění doporučujeme mýdlovou vodu nebo saponáty určené pro mytí nádobí, při vysokém znečištění i tekuté čistící krémy.

Čištění granitových baterii

Granitové baterie mají barevnou povrchovou úpravu. Jedná se o granitový nástřik skládající se z barviva a akrylátového pojiva. Jsou velice náchylné na hrubší zacházení. Může dojít při neopatrném používání k rychlejšímu odření až k vyštípnutí části barevného povrchu při nárazu kuchyňského nádobí s baterií (např. hrnec).

K čištění granitových baterii doporučujeme pouze mýdlovou vodu nebo saponáty určené pro mytí nádobí, nepoužívat abrazivní prostředky a houbičky s hrubým povrchem.

Keramické baterie

Keramické baterie mají lesklou barevnou povrchovou úpravu a jsou kombinovatelné s keramickými dřezy. Keramický povrch se skládá z nástřiků barev zpevněné lakem, které jsou náchylnější na hrubší zacházení. V tomto případě, pokud chcete udržet baterii neodřenou, volte kombinaci keramický nástřik s chromem, kdy páka, nebo popřípadě teleskopická sprcha je v chromu, tudíž nejvíce zatěžovaná část se Vám v chromu neoloupe, neuštípne.

K čištění keramických baterií doporučujeme pouze mýdlovou vodu nebo saponáty určené pro mytí nádobí, nepoužívat tekuté abrazivní prostředky.

Údržba perlátoru v oblastech s tvrdou vodou

V oblastech s tvrdou vodou doporučujeme častější čištění povrchu baterií, aby nedocházelo k zanášení povrchu vodním kamenem. Také doporučujeme čištění perlátoru (sítka) . V případě velkého zanešení doporučujeme zakoupit nový v některém z hobby marketů, nebo v instalatérských potřebách. V případe, že chcete perlátor vyčistit, existují speciální prostředky na odstranění vodního kamene, které naleznete na našem eshopu v sekci příslušenství.

Internetový obchod www.weltservis.cz provozuje firma WELT SERVIS spol. s r.o. IČ: 25356275, DIČ: CZ25356275 se sídlem Třebovická 5046 / 59, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 9914.

Copyright © 2014-2024 WELT SERVIS spol. s r.o.